Чемпіонат України з ковзанярського спорту: попри танучий лід вершинівці відкатали впевнено

31.01.2024

Чемпіонат України з ковзанярського спорту все ж таки відбувся на Льодовому стадіоні столиці. Участь у змаганнях вже другий рік поспіль брали  вихованці відділення шорт-треку КДЮСШ «Вершина».

Цього разу на заваді в проведенні змагань стала не загроза авіаударів біснуватих московитів. А перемінливі настрої та примхи природи.

Так, через несприятливі погодні умови, а саме постійні відлиги – на відкритій ковзанці танув лід, всеукраїнську першість переносили двічі. І 27-28 січня змагання відбулися. Хоча першого дня змагань погода спортсменів не потішила - на термометрі +2, лід м'який, бігти важко. А ось другий день погода вдалася на славу, і завдяки мінусовій температурі і, як наслідок, чудовому льодовому покриттю змагання вдалися на славу.

Традиційно за чемпіонство країни боролися чотири спортивні школи з чотирьох регіонів країни: КДЮСШ "Вершина" (Київ), Київська обласна ДЮСШ (Київська область), ДЮСШ "Чемпіон" (Суми) та ДЮСШ "Барса" (Шостка, Сумська область).

«Минулого року ми вперше брали участь в змаганнях такого рівня. Цьогоріч діти себе почували більш впевнено і продемонстрували достойні результати», - коментує тренерка з шорт-треку Катерина Педос, вихованці якої взяли участь у змаганнях.

Окрім пані Катерини, готували юних спортовців до змагань також тренери «Вершини» Максим Педос та Леся Костромитіна.

«Перший день змагань погодою спортсменів не порадував - на термометрі +2, лід м'який, бігти було важко. Проте учасників це не зупиняло і в неділю діти пробігли обидві дистанції 500 і 1500 м», - розповідають в тренерському штабі.

В категорії дівчат загалом було заявлено 43 учасниці. З «Вершини» на дистанції 500 м найкраще виступила Горова Маргарита, посівши 7 місце. А також Анна Жернова - 11 місце та Ірина Педос 12 місце.

Серед юнаків дистанцію 500 м підкорювали 23 учасники. В'ячеслав Сухно прийшов до фінішу 6-м, Єгор Данильчук – 12-м, Дмитро Авілов -14-м.

На дистанції 1500 від «Вершини» була заявлена Маргарита Горова яка показала 8-й результат.

«Другий день змагань порадував нас погодою, на термометрі -2, лід чудовий і бігти одне задоволення», - додають наші тренери.

Цього змагального дня учасникам потрібно було подолати дві дистанції 1000 і 3000 м.

В результаті на дистанції 1000 м наші спортсменки Маргарита Горова та Ірина Педос посіли 8 і 9 місця відповідно. 13-ю серед 37 учасників стала Анна Жернова.

Серед юнаків наш В'ячеслав Сухно фінішував 9-м, Єгор Данильчук 11-м, Дмитро Авілов - 16 при загальній кількості учасників 21.

На дистанції 3000 м Маргарита Горова посіла 7 місце серед 12 учасників.

Загалом в чемпіонаті України взяли участь 80 ковзанярів, які змагалися в категоріях жінки, чоловіки, юнаки і дівчата, долаючи дистанції 500, 1000, 1500 та 3000 м.

«Змагання були проведені на високому рівні завдяки сприянню Міністерства молоді та спорту України в особі начальника відділу зимових видів спорту Седнєва Сергія. Завдяки йому була організована електрона фіксація результатів спортсменів (якої не було за всі роки незалежності) і якісно організована робота суддівського корпусу. А адміністрацією Льодового стадіону був реконструйований будинок для суддів», - додала тренерка Катерина Педос.

Фото Наталії Ковальової

 

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram